Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii

Pielęgniarka Anestezjologiczna / Pielęgniarz Anestezjologiczny na Blok Operacyjny

Opis stanowiska

Opublikowano:
23.2.2024

Wielkopolskie centrum pulmonologii i torakochirurgii szuka Pielęgniarki Anestezjologicznej / Pielęgniarza Anestezjologicznego na Blok Operacyjny w Poznaniu.

Obowiązki

- Przygotowanie i monitorowanie pacjentów przed, w trakcie i po zabiegach chirurgicznych pod kątem znieczulenia, w tym ocena stanu zdrowia, przygotowanie sprzętu i leków anestezjologicznych oraz wprowadzenie pacjenta w stan znieczulenia.
- Współpraca z anestezjologiem i lekarzami chirurgami w celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu procedur operacyjnych oraz odpowiedniego zarządzania parametrami życiowymi pacjenta.
- Udzielanie wsparcia emocjonalnego i fizycznego pacjentom przed i po operacji, monitorowanie stanu psychicznego i fizycznego oraz zapewnienie odpowiedniej opieki pooperacyjnej.
- Prowadzenie dokumentacji medycznej związanej z znieczuleniem pacjenta, w tym rejestrowanie parametrów życiowych, podawanych leków oraz wszelkich komplikacji związanych ze znieczuleniem.
- Zachowanie czujności i gotowości do szybkiego reagowania w przypadku nagłych sytuacji, takich jak wstrząs anafilaktyczny, zatrzymanie krążenia czy inne nagłe incydenty wymagające natychmiastowej interwencji.

Wymagania

- Prawo wykonywania zawodu pielęgniarki/pielęgniarza
- Wykształcenie średnie lub wyższe na kierunku pielęgniarstwa
- Ukończony kurs lub specjalizacja z pielęgniarstwa anestezjologicznego lub pielęgniarka/pielęgniarz w trakcie specjalizacji
- Doświadczenie w pracy z pacjentem na bloku operacyjnym
- Umiejętność pracy w zespole
- Duża doza zrozumienia, empatii i komunikatywności w pracy z pacjentem i współpracownikami

- Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, kontraktu (możliwa jest też inna forma zatrudnienia dla studentów pielęgniarstwa, którzy nie ukończyli 26 roku życia)
- Pracę w rozwijającym się szpitalu i wysoko wykwalifikowanym zespole, przyjazną atmosferę pracy
- Pracę w wysokiej kulturze organizacji nastawionej na jakość świadczonych usług