Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów

Pielęgniarka Endoskopowa

Opis stanowiska

Opublikowano:
26.4.2024

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów zatrudni PIELĘGNIARKĘ ENDOSKOPOWĄ do pracy w Ursynowskim Centrum Zabiegowym przy ul. Kajakowej 12 na Ursynowie.

Obowiązki

- Przygotowanie pacjenta do procedury endoskopowej: Włączając wyjaśnienie procedury, przygotowanie pacjenta psychiczne i fizyczne oraz zapewnienie odpowiedniej opieki przed, w trakcie i po zabiegu.
- Asystowanie podczas procedury: Pomaganie lekarzowi endoskopistowi podczas wykonywania procedury endoskopowej, zapewnienie niezbędnego sprzętu i pomocy technicznej.
- Monitorowanie stanu pacjenta: Monitorowanie parametrów życiowych pacjenta podczas procedury, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniego przebiegu zabiegu.
- Udzielanie wsparcia pacjentowi: Zapewnienie pacjentowi wsparcia emocjonalnego i fizycznego w trakcie procedury endoskopowej oraz po jej zakończeniu.
- Zarządzanie sprzętem i materiałami: Zapewnienie odpowiedniego przygotowania i dezynfekcji sprzętu endoskopowego oraz zarządzanie materiałami medycznymi zgodnie z obowiązującymi standardami.
- Dokumentacja medyczna: Dokładne notowanie danych dotyczących procedury oraz stanu pacjenta w dokumentacji medycznej, w celu zachowania pełnej przejrzystości i ciągłości opieki.
- Edukacja pacjenta: Udzielanie pacjentowi informacji na temat procedury endoskopowej, jej celu, możliwych skutków ubocznych i zaleceń po zabiegu.

Wymagania

- wykształcenie min. średnie medyczne – preferowane ukończone studia licencjackie/magisterskie na kierunku pielęgniarstwo;
- czynne prawo wykonywania zawodu;
- kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa endoskopowego;
- znajomość organizacji i funkcjonowania pracowni endoskopowej oraz zasad wykonywania procedur endoskopowych;
- przygotowanie pacjenta do badania endoskopowego;
- przygotowanie pracowni i sprzętu do badań endoskopowych;
- asysta podczas badań, zabiegów diagnostycznych i leczniczych;
- mycie i dezynfekcja sprzętu;
- opieka nad pacjentem przed i po wykonanym badaniu;
- utrwalanie i zabezpieczanie materiału pobranego do badania mikrobiologicznego, cytologicznego i histopatologicznego;
- prowadzenie niezbędnych dokumentów stanowiących dokumentacje medyczną oraz dokumentacje projektu;
- umiejętność obsługi komputera;
- umiejętność pracy w zespole;
- rzetelność, sumienność i uczciwość, wysoka kultura osobista;
- minimum rok doświadczenia w pacy w pracowni endoskopii przewodu pokarmowego w charakterze pielęgniarki endoskopowej.

Firma oferuje

- Stabilne zatrudnienie w przyjaznej atmosferze.
- Wybór formy zatrudnienia (umowa o pracę, kontrakt, zlecenie).
- Wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i umiejętności.
- Praca od poniedziałku do piątku i w wybrane weekendy

Aplikuj już teraz, przesyłając nam swoje CV na adres e-mail podany poniżej!
Oferta ważna do:

Więcej ofert pracy